Коментар на срещата

начало: 10:27 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на срещата за Димитров, който взе откриващия гейм на 15 и открива резултата в мача.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът реализира първия брейк-бол, който се откри пред него, след като пласира страхотен ретур по обратния диагонал и последва грешка на Гофен.

3:0 Григор Димитров обърна гейма от 0:40 и успя да затвърди пробива преди първата почивка в мача.

3:1 Гофен отрази точка за пробив и в крайна сметка успя да вземе подаването си, с което и да се разпише в резултата.

3:2 Гофен отново стигна до последователни точки за пробив, като този път успя да се възползва от втората, след като пласира феноменална къса топка, с която хвана Димитров неподготвен.

4:2 Димитров стигна до точка за пробив, след като пласира чудесен форхенд уинър върху основната линия. Последва грешка на Гофен и геймът отиде нба сметката на отбор България.

4:3 Димитров отново е пробив. При 30:40, българинът допусна двойна грешка и даде подаването си.

4:4 Гофен взе подаването си, спира серията от пробиви и успява да изравни резултата за първи път от началото на двубоя.

5:4 Димитров отрази точка за пробив и успя да обърне гейма и да спре серията на Гофен. След паузата белгиецът ще сервира за оставане в сета.

6:4 Пробив и първи сет за България! Димитров пропусна един сетбол, който Гофен отрази с ас по диагонала, но при втория българинът беше безупречен, като размина Гофен с впечатляващ минаваш от бекхенд. България е на сет от четвъртфиналите на ATP Cup.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Пробив за Давид Гофен след 10 минути игра в откриващия гейм на втората част.

0:2 Пробивът е затвърден.

0:3 Сериозен спад в играта на Димитров и Гофен успя да направи втори пробив, с което до голяма степен предрешава и изхода на сета.

1:3 Димитров върна един от пробивите и записа първи гейм на сметката си през втората част.

1:4 Димитров е пробит за трети път в сета и Гофен отново е с три гейма аванс. Началният удар на българина тотално изчезна през втория сет.

1:5 Гофен вече е само на гейм от успех във втория сет и изравняване на резултата.

2:5 Димитров отрази два последователни сетбола. След почивката белгиецът ще сервира за изравняване на резултата в сетовете.

2:6 Гофен взе подаването си и вкара двубоя в решаващ трети сет!

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Димитров обърна гейма от 0:30 и открива резултата в последната част на срещата.

1:1 Гофен взе подаването си на 15 и изравни резултата в сета.

1:2 Белгия взима пробив аванс в началото на третия сет. Димитров стигна до равенство от 15:40, но последва трети брейк-бол, който беше реализиран.

1:3 Гофен затвърждава пробива и повежда с 3:1 гейма във финалния сет на двубоя.

2:3 Димитров спира серията на Гофен и взе подаването си на 30.

2:4 Жалко. Димитров стигна до две точки за пробив, но не успя да се възползва от тях и Гофен вече е само на два гейма от успеха.

2:5 Нов пробив за Гофен, който след почивката ще сервира за мача.

2:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ДАВИД ГОФЕН.